Ekskluzive

EKSKLUZIVE / A bëri shkelje Telekomi i Kosovës me shkëputjen e kontratave njëanshëm me disa medie

Pas përfundimit të mandatit të Agron Mustafës si kryeshef ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, menaxhmenti i ri i kësaj kompanie hapin e parë që bëri ishte shkëputja e kontratave për reklamim që kishte pasur Telekomi ...

Lexo më shumë

ValaKids Rep24

Lajmet Kryesore

Politika

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është takuar në Tiranë me ndihmës sekretarin Amerikan të Shtetit për çështje të stabilitetit dhe sigurisë, Peter...

Në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) thonë se janë të gatshëm për zgjedhje të parakohshme. Madje në partinë që udhëheq Kadri Veseli thonë se...

Shqipëri & Trojet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur para protestuesve të shumtë të mbledhur para godinës së Kryeministrisë në Tiranë. “Sot jemi mbledhur me qindra...

Deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit të Shqipërisë pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ia ka ndërprerë fjalën kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Menjëherë pas...

Ekonomi

Me ftesë të Presidencës se Këshillit të Bashkimit Evropian, ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj, ka marrë pjesë në Dialogun Ekonomik...

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka anuluar takimin historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, i cili ishte planifikuar të mbahet më...