​Breshëri dëmton kulturat bujqësore në Skenderaj (Foto)

​Breshëri dëmton kulturat bujqësore në Skenderaj (Foto)

Komuna e Skenderajt sot është përfshi nga një stuhi shiu dhe breshëri.

Një qytetar i Skenderaj ka bërë të ditur për KosovaPress se breshëri ka shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore.

Ai po ashtu njoftoi se dëme janë shkaktuar edhe në pemë, ndërsa ka dërguar edhe disa foto.

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje