“100 fshatra”/ Niko Peleshi: Fond 93 milion euro nga BE për bujqësinë...

“100 fshatra”/ Niko Peleshi: Fond 93 milion euro nga BE për bujqësinë dhe zhvillimin rural

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi në një konferencë për shtyp deklaroi se Bashkimi Europian ka dhënë 93 milionë euro për bujqësinë dhe zhvillimin rural.

Mes të tjerash ai theksoi se qeveria ka miratuar standardet për agroturizmin, ndërsa në projt sipas tij do të përfshihen 100 fshatrat e para të së nesërmes.

“BE 93 milionë euro për bujqësinë dhe zhvillimin rural. Investime në përpunim, rreth 26 milionë euro. Kemi miratuar standardet për agroturizmin. Projekt për 100 fshatrat e para të së nesërmes”, tha Peleshi.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje