5 marifete për smartphonet që çdo përdorues i tyre duhet t’i dijë

5 marifete për smartphonet që çdo përdorues i tyre duhet t’i dijë

Unë jam i sigurt, një ose të gjitha këto trika do ju ndihmojnë!

Duke qenë në këtë botë moderne dixhitale, askush nuk është përtej përdorimit të smartfonëve. Nga funksionet themelore më tipike të zgjuar, çdo individ është i prirur për të mësuar si dhesidomos kur dalin aplikacione të reja, transmeton telegrami.org.

Këtu, unë kam përpiluar disa nga triket më të mira të smartfonëve që me siguri do të ndryshojnë jetën tuaj ose do t’ju bëjnë të vetëdijshëm se si të përdorni telefonin smartphone.

Videot tuaja të preferuara

Ka shumë mënyra për të parë shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar në internet në telefonin tuaj të mençur me ndihmën e aplikacioneve në dyqanin tuaj. Megjithatë, disa nga aplikacionet e kufizojnë shkarkimin e videos. Nuk shqetësohet për kufizime të tilla tani si me ndihmën e një aplikacioni të fuqishëm, KeepVid ju mund të shkarkoni lehtësisht të gjitha videot tuaja të preferuara. Install it now and enjoy!

Përdoreni majën e bananes për të shkruar në telefon

Nëse ju pëlqen të përdorni smartphone tuaj duke ngrënë nachos dhe çokollata dhe nuk doni të prishni ekranin e saj. Mos e vendosni thonjtë tuaj në përdorim, sepse tani kemi dalë me një përdorim efektiv të një banane. Aktualisht vepron një alternativë e bukur për majë shkruese.

Ngarkimi i shpejtë

Sidoqoftë, nëse mbani një telefon me bateri pothuajse të vdekur dhe dëshironi të ngarkoni shpejt. Vetëm vendoseni në mënyrën e aeroplanit gjatë ngarkimit, kjo do të rrisë shpejtësinë e ngarkimit.

Keni harruar ngarkuesin

Keni harruar ngarkuesin e murit tuaj? E pra! Ne kemi një zgjidhje solide për të ngarkuar menjëherë telefonin tuaj me një mashtrim të zgjuar. Të gjithë ju duhet një bateri 9V, disa monedha argjendi dhe një ngarkues makinash. Vendosni grumbullin e monedhave në ngarkimin negativ të baterisë (vrima më e madhe) dhe lidhni ngarkuesin e makinës tuaj me ngarkimin pozitiv. Tani të gjithë ju duhet të bëni është të lidhni telefonin tuaj dhe duhet të fillojë rimbushja.

Marker i Përhershëm

Nëse telefoni juaj shënohet aksidentalisht me një shenjë të përhershme, atëherë shikoni me kujdes këtë zgjidhje efektive për të ruajtur telefonin tuaj nga dëmtimi. Vendosni një sasi të mirë të WD-40 në ekran dhe fshijini butësisht duke përdorur një leckë! Thjesht ju do të jeni në gjendje të hiqni atë shenjë të përhershme nga ekrani.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje