Anëtari i Kryesisë së Nismës: Është koha për unitet të spektrit politik

Anëtari i Kryesisë së Nismës: Është koha për unitet të spektrit politik

Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, njëherësh edhe kryetar i kësaj partie në Gjakovë, Fazli Hoxha, ka thënë se Republika e Kosovës nuk është projekt i individëve që të vendosin në mënyrë individuale.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se projektin e Kosovës e projektuan dhe e realizuan dëshmorët dhe martirët nga të gjitha trojet tona shqiptare.

“Vetëm të bashkuar mund të kemi suksese në temat nacionale në vend që na presin: dialogu me Serbinë, formimi i ushtrisë dhe agjenda evropiane.

Tani është koha për unitet të spektrit politik dhe jo për përçarje të brendshme.

Qytetarët e Kosovës meritojnë mirëqenie më të mirë!”, ka shkruar Hoxha.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje