Anglia kalon në çerekfinale të Botërorit

Anglia kalon në çerekfinale të Botërorit

Anglia ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke mposhtur me penalti Kolumbinë.

Heroi i Anglisë në penalti ishte Eric Dier që realizoi penaltinë e fundit dhe vendimtaren në këtë duel.

Kjo ndeshje përfundoi 1 me 1 me golat e Harry Kane për Anglinë dhe Yerri Minas që realizoi në minutat shtesë të takimit.

Në çerekfinale Anglia do të përballet me Suedinë që sot gjatë ditës mposhti Zvicrën

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje