Arsenal – Manchester City: Formacionet zyrtare, Xhaka dhe Mustafi nga minuta e...

Arsenal – Manchester City: Formacionet zyrtare, Xhaka dhe Mustafi nga minuta e parë

Arsenal dhe Manchester City do të përballen për herë të dy mes vete brenda pesë ditëve.

Pas fitores së Cityt në ndeshjen finale të Kupës, tani radha është për ndeshjen e mbetur të javës së 28-të në Ligën Premier.

Skuadra e Pep Guardiolës e dominoi Arsenalin në finale duke e mposhtur me rezultat 3-0.

Arsenali do të tentoj me çdo kusht fitoren për t’i mbajtur gjallë shpresat për ta zënë pozitën e katërt në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë City ndodhet e qetë në krye të tabelës me 13 pikë më shumë se ndjekësi Liverpool.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Cech, Bellerin, Mustafi, Koscienly, Kolasinac, Xhaka, Ramsey, Ozil, Mkhitaryan, Welbeck, Aubameyang.

Man City: Ederson, Walker, Otamendi, Kompany, Danilo, Gundogan, Bernardo, Sane, Silva, De Bruyne, Aguero.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje