Arsenali turpëron Milanin në San Siro, Dortmundin e shtang futbollisti shqiptar. Fiton...

Arsenali turpëron Milanin në San Siro, Dortmundin e shtang futbollisti shqiptar. Fiton Atletiko e Lioni

U luajtën sfidat e orës 19:00 në fazën e 1/8-ave në Ligën e Europës. Arsenali fitoi me shifat 0-2 në Milano, me dy gola në pjesën e parë, të Mkitarjan dhe Ramsei.

Dortmundi u thye në shtëpi nga Salzburgu, me rezultatin 1-2. Të dy golat për austriakët i shënoi shqiptari që luan për Kosovën, Valon Berisha. Fitore shënuan edhe Lioni në Rusi ndaj CSKA Moskës, dhe Atletiko, 3-0 ndaj Lionit. Më poshtë, rezultatet dhe golat e këtyre sfidave.

Milan-Arsenal 0-2

Gol: Mkitarjan 15′, Ramsei 45+4′

Ramsei 45+4′

Mkitarjan 15′
Atletiko Madrid-Lokomotiv Moskë 3-0

Gol: Nigez 22′, Kosta 47′, Koke 90′

Koke 90′
Kosta 47′
Nigez 22′,
CSKA Moskë-Lion 0-1

Gol: Marselo 68′
Dortmund- Salzburg 1-2

Gol: Shurle 62′ / Berisha 49′, 56′

Shurle 62
Berisha 56′
Berisha 49′.p.s

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje