Barcelona 1-0 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Barcelona 1-0 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Barcelona ka fituar ndaj Atletico Madridit me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të javës së 27-të të La Ligas.

Skuadra e Ernesto Valverdes ka fituar ndaj rivalit direkt për titullin kampion në La Liga, duke e quar në tetë pikë epërsinë me Atleticon.

Goli i vetëm në këtë fitore minimale të gjigantëve katalunas u shënua nga ylli kryesor i skuadrës, Lionel Messi (26′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht argjentinasi Messi, i cili u vlerësua me notë 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Antoine Griezmann, i cili u notua me 5.9.

Barcelona:

Paraqitje të lartë patën edhe Coutinho dhe Pique

Atl.Madrid:

Te Atletico dështuan edhe Costa dhe Godin

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje