Belgjika siguron çerekfinalen me rikthim sensacional

Belgjika siguron çerekfinalen me rikthim sensacional

Belgjika ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke bërë një rikthim sensacional.

Kombëtarja belge arriti të përmbyste gjithçka në 3 me 2 ndaj Japonisë edhe pse ishte duke humbur 2 me 0 deri në minutën e 69-të.

Japonia realizoi dy gola të shpejtë në minutat 48 dhe 52 përmes Haraguchit dhe Inuit, ndërsa Belgjika u kthye me Jan Vertonghenin dhe Marouane Fellainin në minutat 69 dhe 74. Krejt në sekondat e fundit Naser Chadli arriti golin e tretë dhe të fitores për belgët.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje