Sport

Sport

Prishtina ka fituar edhe ndeshjen e tretë radhazi në Vala Superligën e Kosovës. ‘Viktima’ e tretë e kryeqytetasve ishte skuadra pejane Besa që u...

E kryer, Bajram Jashanica do të vijojë karrierën në kampionatin rus dhe gjasat janë që klubi i tij i ri do të jetë Akhmat...

Tensione të mëdha në përfundimin e ndeshjes mes Flamurtarit dhe Vëllaznimit. Sfida përfundoi me rezultat të barabartë, 1:1, përcjellë “GazetaOlle". Pas golit në fund...

Sami Lushtaku dhe Ramiz Lladrovci ishin prezent në stadiumin "Bajram Aliu", ku përcollën derbin Drenicas, Drenica-Feronikeli. Këto dy ekipe u ndan me rezultat të bardhë...

Partizani i Beogradit luajti dje kundër Skënderbeut, por mediat serbe kanë evidentuar një tifoze “speciale” të korçarëve. Ajo është bukuroshja Eva Ndoja, këngëtare shqiptare, e...

Goli i mbrëmshëm i Taulant Xhakës në Moskë është me gjasë goli më i rëndësishëm në karrierën e tij. Lojtari i Kombëtares ka shënuar...

Paris Saint Germaini fitoi lehtësisht ndaj Anderlechtit me rezultat 0-4 në Ligën e Kampionëve. Golat për mysafirët i shënuan Kylian Mbappe (3’), Edison Cavani (44’),...

Juventusi fitoi me rezultat 2-1 ndaj Sportingut të Lisbonës në Ligën e Kampionëve. Goli i vetëm i mysafirëve në këtë takim erdhi nga Alex Sandro...

Ashtu edhe siç pritej, kryesfida e kësaj të mërkure në ndeshjet e treta të Champions League, Chelsea-Roma dhuroi spektakël në fushë dhe plot 6...

Taulant Xhaka ka qenë njeriu i ndeshjes për zviceranët e Bazelit mbrëmjen e së mërkurës në Moskë duke shënuar një super gol kundër CSKA-së...

Federata Shqiptare e Futbollit konfirmon zyrtarisht kundërshtarin për miqësoren e nëntorit për ekipin kombëtar. Kështu, skuadra përfaqësuese e futbollit do të luajë ndeshjen miqësore...

Duke filluar nga ora 17:00, datë 19.10.2017 policia bën me me dije se; Nuk do të lejohet parkimi i mjeteve përreth dhe para sheshit...

Në Itali, Thomas Strakosha vlerësohet si një ndër portierët më perspektivë dhe një ndër më të mirët në Serie A. Portieri i talentuar i...

Kampioni në fuqi i Kosovës, Sigal Prishtina është i hendikepuar për sfidën parën e parë të grupit G të FIBA Europe Cup, kundër Belfius...

Sot Arban Abrashi, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës, zhvilloj takimin me Fadil Vokrrin, Kryetarin e Federatës së...

Giorgio Chiellini ka thënë se nevojiten vetëm 5 minuta bisedime që ai të arrijë marrëveshje të re me kampionin nga Serie A. Giorgio Chiellini është...

Michael Jordan është një prej legjendave më të mëdha të botës së basketbollit. Ai ka gjashtë unaza të arta të NBA-s duke fituar po aq...

Thomas Strakosha është portieri i padiskutueshëm te skuadra italiane e Lazios. Kjo ka bërë që në saje të paraqitjeve të mira me lacialët edhe të...

Kapiteni Shpëtim Idrizi të dielën (me 15 tetor) do ta ketë një ditë të veçantë, për faktin se do të zhvillojë ndeshjen e 590-të...

Nuk është e drejtë që për shkaqe politike t’i mohohet e drejta sportisteve tanë që të marrin pjesë si kombëtare e Kosovës në Kampionatin...

Liburni nga Gjakova pas fitores me kampionin e Francës, skuadrën Garges, me rezultat 6:4, sot do të ketë edhe një përballje të fortë. Liburni...

Bajram Jashanica ishte protagonist në ndeshjen kundër Laçit, teksa shënoi golin e fitores për Skënderbeun, por shkaktoi edhe penalltinë që për fatin e mirë...

Lionel Lionel Mesi apo Diego Armando Maradona? Kush është lojtari më i mirë i historisë? Debati vazhdon të bëhet akoma më i nxehtë, sidomos...

Luis Figo, ish ylli i Portugalisë, ka dhënë një deklaratë interesante për Lionel Messin Argjentina është kualifikuar në Botërorin “Rusia 2018” fal tre golave të shënuar...

Trajneri i futbollit Agron Selmani, tha se sikur dora jote nuk të kruan e huaja. Ai preferon përzgjedhës të Kosovës Bylbyl Sokolin. “Duhet ta...

Anësori i Interit, Antonio Candreva, thotë se ai do të punojë që të përmirësojë krosimet.   Reprezentuesi italian, ishte vërshëlluar në pushimin e kombëtareve, por ai...

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë...

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Dy ndeshje do të luhen të shtunën, ku...

Kampioni në fuqi i Kosovës, Sigal Prishtina, përvjelë mëngët për garat evropiane. Synimi i bardhekaltërve është që të lënë përshtypje sa më të mirë...

Nuk ka më Kili për Arturo Vidalin. Mesfushori i Bayern-it ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen nga kombëtarja amerikano-jugore, duke vendosur që t’i përkushtohet vetëm klubit. “Faleminderit...

Kosova do të jetë pjesë e Ligës D. Në këtë ligë do të marrin pjesë edhe Azerbajxhani, Maqedonia, Bjellorusia, Gjeorgjia, Armenia, Letonia, Ishujt Faroe,...

Anthony Martial është i lumtur te Manchester United, pas spekulimeve që Arsenal ka tentuar që ta transferojë , raporton Manchester Evening Neës, transmeton Klan...

Mbrojtësi i Arsenal, Shkodran Mustafi nuk do të mund të paraqitet në fundjavë. Ai ka pësuar një lëndim në kofsh në ndeshjen mes Gjermanisë dhe...

Për herë të parë në karrierën e tij, Conor McGregor do të mbrojë titullin kampion. Sipas presidentit të UFC-së, Dana White, kampioni irlandez i...

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, është pyetur për formacionin që do të hedh në fushë kundër Italisë nesër (e hënë). Shqipëria në ‘Loro Boriçi’ nesër...

Klubi italian Milan do të bëjnë një ofertë prej 89 milionë eurosh për sulmuesin e Manchester City-it, Sergio Agueron, në janar, shkruan Sun on...

Granit Xhaka ka shënuar në fitoren 5:2 ndaj Hungarisë, për të ndihmuar Kombëtaren e tij drejt një fitores së nëntë në 9 ndeshje Mesfushori i...

Klubi i famshëm anglez, Liverpool është vënë në shitje nga pronarët aktual amerikan, Fenway Sports Group. Mirror raporton se FSG kërkon mbi 1.1 miliard euro. Sipas...

Mesfushori italian, Andrea Pirlo, ka konfirmuar që do të pensionohet nga futbolli në fund të vitit. Pirlo do t’i thotë “stop” futbollit pasi t’i skadojë...

Shqipëria u mund dje në transfertë ndaj Spanjës me rezultatin 3-0, por ky nuk ka qenë problemi i vetëm për kuqezinjtë. Gjatë kthimit për në...

Azdren Llullaku e ka pranuar se e ka pasur të vështirë të luajë kundër yjeve si Gerard Pique e Sergio Ramos. Shqipëria u tregua e...

Luka Modric, ylli i Kroacisë, është shumë i dëshpëruar me barazimin ndaj Finlandës 1:1, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’ Kroacia ia ka...

Shqipëria i ka edhe pak gjasa të vogla për kualifikim në Botëror. Këtë mund ta bëjë nga vendi i tretë duke marrë pikët maksimale...

Elseid Hysaj ka përpara 3 sfida të rëndësishme, e para luhet sonte kundër Spanjës, pas tre ditësh kundër Italisë në “Loro Boriçi”, e javën...

Nuk është e fortë Superliga e Kosovës sikurse në edicionin e kaluar! Kampioni në fuqi, Sigal Prishtina, dallon shumë për nga cilësia nga skuadrat...

Të hënën e 9 tetorit Shqipëria do të presë në “Loro Boriçi” të Shkodrës, kombëtaren e Italisë, e cila e ka fituar plot 4...

Në ndeshjen me Bolivinë për Eliminatoret e Kampionatit Botëror 2018 lojtarët e Brazilitpërfunuan me maska oksigjeni. Arsyeja e mungesës së oksigjenit ishte se qyteti La-Paz i Bolivisë ku...

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar  stërvitjen e fundit para ndeshjes së sotme kundër Ukrainës që ka trajner Andry Shewchenko. Stërvitja është mbajtur në stadiumin...

Argjentina mund të mos jetë në Botërorin Rusia 2018 pasi që sonte nuk ka arritur që të fitojë kundër Perusë. Argjentina është në krizë për...

Futbollisti Granit Xhaka ka lavdëruar cilësitë e Cristiano Ronaldos para ndeshjes me kombëtaren e tij ndaj Portugalisë më 10 tetor në Lisbonë. Xhaka beson se Ronaldo...

Ukraina favorizohet shumë ndaj Kosovës! Megjithatë, nuk do të thotë asgjë pse bastet e favorizojnë aq shumë Ukrainën, sepse e gjitha do të shihet...

Kaka e ka zbuluar se pse e ka refuzuar kalimin te Manchester City në janar të vitit 2009, pasi dëshironte qëndrimin te Milani. Braziliani në...

Kombëtarja shqiptare ka marrë një goditje të madhe me dëmtimin e sulmuesit Sokol Cikalleshi seancën e djeshme stërvitore. Ai nuk do të jetë i...

Drejtori Sportiv i Juventusit, Giuseppe Marota është duke e vëzhguar mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic Juventus kishte tentuar gjatë kësaj vere transferimin e mesfushorit serb...

Rinovimi i kontratës së Eden Hazard është bërë një prioritet kyç financiar dhe strategjik për Chelsea. Klubi londinez po sheh, gjithashtu, mundësinë e një...

Mesfushori i PSG-së, Adrien Rabiot, ka treguar se ka admirim për Liverpoolin. Prej se ka ardhur në klub Neymar dhe ka ndodhur kacafytja mes tij...

Jorge Sampaoli ka thënë se është rrezik të luash me Lionel Messin dhe Paulo Dybalan në një formacion. Argjentina do të luajë me Perunë në...

Kombëtarja shqiptare ka marrë një goditje të madhe në prag të ndeshjeve të fundit kualifikuese të Kupës së Botës “Rusi 2018” ndaj Spanjës dhe...

Kombëtarja e Kosovës pas stërvitjes së dytë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ka udhëtuar drejt Shkodrës, ku edhe është akomduar në hotel “Colosseo”. Edhe në stërvitjen...

Alex Morgan ka kërkuar falje përmes rrjeteve sociale për incidentin në “Disney World”. Ylli i futbollit amerikan të femrave u përshkrua nga sherifët e...

Zyra e Federatës së Futbolit të Kosovës, njoftoi se u ndanë çeçet për dy klubet që e përfaqësuan Kosovën në verë në garat evropiane....

Interi është i interesuar që ta ofrojë në skuadër që në janar anësorin e Arsenalit, Theo Walcott. Calciomercato.it shkruan se anglezët janë të interesuar të...

Futbollisti Gerrard Pique refuzoi të deklaronte publikisht nëse ishte “pro” apo kundër pavarësisë së Katalonjës nga pjesa tjetër e Spanjës. “Ne futbollistët jemi marka...

Ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu, është mjaft i emocionuar para rrugëtimit të gjatë. Ai nesër në orët e hershme të mëngjesit (07.00) do...

Pas fitores së parë në kualifikueset e Europianit për 21-vjeçarë, Kombëtarja Shpresa kthehet në fushë. Sërish përballë Islandës, përsëri për një fitore, me futbollistin...

Reali i Madridit është gati të shpenzojë shifra marramendëse për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. Sipas informacioneve të fundit, kampionët e Spanjës kanë vendsur të...

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se Zlatan Ibrahimovic mund të rikthehet në ish-klubin e tij. Suedezi ka marrëveshje vetëm për një vit me...

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka qenë në Durrës, ku ka vizituar kuqezinjtë e kombëtares U-19, që sot nisin turneun përkatës në grup për...

Mbrëmjen e së martës Shpend Ahmeti bashkë me kolegë të tij vizituan basketbollistët e klubit “KB Prishtina” si dhe futbollistët e klubit të futsallit...

Asi i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, MVP i edicionit të shkuar të NBA, ka arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratës edhe për pesë...

FOTO E DITËS

EKSKLUZIVE