Crotone – Roma, formacionet zyrtare

Crotone – Roma, formacionet zyrtare

Roma do të ndeshet me Crotonen në javën e 29 të Serie A.

Giallorosët janë futur në formë pas disa humbjeve dhe kanë marrë dy fitore të mëdha radhazi ndaj Napolit dhe Torinos.

Kualifikimi në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve e ka motivuar skuadrën e Di Francescos para përballjes me Crotonen.

Roma do të kërkoj fitore ndaj Crotones për të mbajtur pozitën e tretë në kampionat.

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Crotone: Cordaz, Faraoni, Ceccherini, Capuano, Martella, Stoian, Mandragora, Benali, Ricci, Trotta, Nalini

Roma: Alisson, Peres, Fazio, Jesus, Kolarov, Pellegrini, Gonalons, Nainggolan, Gerson, Dzeko, El Shaarawy.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje