Dani Alves kërkon falje për komentet e bëra për vdekjen e Astorit

Dani Alves kërkon falje për komentet e bëra për vdekjen e Astorit

Dani Alves ka kërkuar falje “nëse dikush është fyer” nga komentet e tij në lidhje me vdekjen e Davide Astorit, duke thënë se shpesh duhet të jeni hipokrit për t’u çmuar nga njerëzit.

Paris Saint-Germain shprehu keqardhje për familjen e mbrojtësit të Fiorentinas pas vdekjes së tij të papritur të dielën.

Por, braziliani gjithashtu deklaroi se në këtë botë mijëra fëmijë vdesin çdo ditë për arsye të ndryshme duke mos iu kushtuar shumë vëmendje sikurse Astorit.

Alvesi është kritikuar shumë pas komenteve të bëra

Kjo deklaratë është parë si e papërgjegjshme dhe pa ndjenja nga disa, me Mario Balotellin që ka rënë dakord me ndjenjën e brazilianit, por duke shtuar se nuk mund t’i bëni këto komente kur përballen me vdekjen e dikujt”.

Sot (e enjte) Dani Alves i është përgjigjur komenteve të Super Mario, duke ofruar një falje të pjesshme për fjalët e tij.

“Nëse kjo është ajo që Balotellinho ka thënë, unë nuk po përpiqesha të ofendoja askënd”.

Se o o Balotelinho falou tá falado, não tive intenção de ofender a ninguém, vivo em mundo que temos que ser hipócrita muitas vezes para que as pessoas gostem de ti but sorry ma people…. enfim, se alguém se sentiu ofendido, desculpaaa. https://twitter.com/vejaesporte/status/971411013726887936 

“Ne jetojmë në një botë ku shpesh duhet të jeni hipokritik që të vlerësoheni nga njerëzit”.

“Sidoqoftë, nëse dikush është ofenduar atëherë kërkoj falje”, ka shkruan Dani Alves në llogarinë e tij të Twitter.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje