Demarkacioni, Meta: Pranverë europiane për Kosovën

Demarkacioni, Meta: Pranverë europiane për Kosovën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur deklaratën e përbashkët mes dy homologëve, presidentit kosovar, Hashim Thaçi dhe presidentit malazez, Filip Vujanoviq për Demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi.

“Mali i Zi, partner i shkëlqyer i shqiptarëve”, thotë Meta duke shpresuar që miratimi i saj “ do të sjellë një pranverë europiane për Kosovën e qytetarët e saj”, shkruan Top Channel.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje