Drogba: Ja çfarë më shkruante Salahi kur ishim te Chelsea

Drogba: Ja çfarë më shkruante Salahi kur ishim te Chelsea

Mohamed Salah këtë fundjavë theu rekordin e Didier Drogbas sa iu takon golave të shënuar nga një afrikan gjatë një sezoni në Premierë Ligë.

Futbollisti i Liverpoolit para se të arrinte këto shifra të pabesueshme ka kaluar jo pak peripeci. Këtë e vërteton një deklaratë e Drogbas kohë më parë, kur dy futbollistët luanin bashkë te Chelsea. “Ka qenë një kohë kur ai më shkruante mua: ‘Nuk shënoi dot, nuk e di pse’. Unë i thashë: ‘Thjesht është çështje kohe dhe vetëbesimi. Kur ti ke besim, gjithçka mund të ndodhë dhe ju mund të shihni tani që ai po shënon gola”, ka thënë Drogba.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje