Ekskluzive/ Emërimet në diplomaci fillojnë nga janari i vitit të ardhshëm

Ekskluzive/ Emërimet në diplomaci fillojnë nga janari i vitit të ardhshëm

Partnerët e koalicionit qeverisës PDK, AAK, Nisma dhe AKR nga janari I vitit të ardhshëm do të ndajnë “pazarin” edhe në diplomaci.

Burime të afërta me Qeverinë, kanë bërë të ditur për “Republika24” se partnerët e koalicionit janë duke bërë përgatitjet edhe për ndarjen e posteve në fushën e diplomacisë.

“Në të gjitha ambasadat do të ketë emërim të ambasadorëve, zëvendës/ambasador, ministër –këshilltar, konsull, zëvendës/konsull, sekretar, atashe i Forcës së Sigurisë dhe atashe policor. Kah janari i vitit të ardhshëm do të ketë emërime të këtyre pozitave, ndërrim të njerëzve”, ka thënë ky burim.

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje