EKSKLUZIVE/ Haradinaj me demarkacionin e kaloi testin e parë, çfarë e pret...

EKSKLUZIVE/ Haradinaj me demarkacionin e kaloi testin e parë, çfarë e pret tani kryeministrin

Koalicioni qeverisës arriti të kalojë demarkacionin me Malin e Zi.

Ky veprim ia ka zgjatur jetën kryeministrit Ramush Haradainj në krye të Qeverisë.

Pra ky konsiderohet testi i parë i Haradinajt me kalimin e demarkacionit.

Çfarë e pret tash Haradinajn; asociacioni i komunave me shumicë serbe dhe transformimi i FSK-së në Ushtri.

Nëse Haradinaj i kalon edhe këto dy tema të mëdha, ai mund të konsiderohet pas Hashim Thaçit, kryeministri i dytë që u jep zgjidhje temave të mëdha.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje