Ekskluzive/ Kush po ndihmon që Qeveria Haradinaj të mbijetojë

Ekskluzive/ Kush po ndihmon që Qeveria Haradinaj të mbijetojë

Koalicioni qeverisës me largimin e Listës Serbe ka mbetur me 52 vota, jo mjaftueshëm për të ecur në hapa kjo qeveri e cila drejtohet nga Ramush Haradinaj.

Burime të Republika24 kanë bërë të ditur se me largimin e Listës Serbe, Haradinaj ka pasur takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin dhe përfaqësues të deputetëve që kanë dalë nga kjo lëvizje.

Sipas këtyre burimeve Haradinaj ka marrë siguri nga deputetët e larguar nga Lëvizja Vetëvendosje se do ta kenë përkrahjen e tyre në tema nacionale për vendin.

Haradinaj në deklarimin për medie ka konfirmuar një gjë të tillë se ka përkrahje nga deputetë të opozitës për ta vazhduar qeverisjen.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje