EKSKLUZIVE/ Loja e Listës Serbe me demarkacionin

EKSKLUZIVE/ Loja e Listës Serbe me demarkacionin

Lista Serbe do ta votojë javën që do të hyjmë demarkacionin me Malin e Zi.

Burime të “Republika24” bëjnë me dije se mosvotimi nga ana e Listës Serbe ka ndodhur për shkak të ndikimit të Beogradit, për arsye se të dielën në Serbi do të mbahen zgjedhjet lokale.

Aleksandër Vuciq ka kërkuar nga Lista Serbe që mos ta votojnë demarkacionin para se të kryhen zgjedhjet lokale, në mënyrë që të mos humb votë partia e tij.

Pas zgjedhjeve lokale në Serbi, në javën e ardhshme caktohet seanca për votimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin.

Burime të “Republika24” kanë konfirmuar se seanca për demarkacionin pritet të mbahet më 5 ose 6 mars.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje