Ekskluzive / Një delegacion i Qeverisë së Kosovës do të niset për...

Ekskluzive / Një delegacion i Qeverisë së Kosovës do të niset për Nju Jork

General Assembly Seventieth session Informal Dialogues with Candidates for the Position of Secretary-General: Mr. Antonio Guterres Panel L to R: Mr. Antonio Guterres, former United Nations High Commissioner for Refugees Mr. Mogens Lykketoft, President of the seventieth session of the General Assembly. Ms. Catherine Pollard, Under Secretary-General for General Assembly and Conference Management

Një delegacion i Qeverisë së Republikës së Kosovës, i përbërë nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli do të udhëtojë për në Nju Jork, ku do të zhvillojë takime me liderë të shteteve të cilët janë pjesë e aktiviteteve në kuadër të zhvillimit të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Burime të “Republika24” kanë bërë të ditur se nuk është e sigurt nëse Haradinaj do të udhëtojë, për shkak të angazhimeve të brendshme në vend, por delegacionit kosovar pritet t’i prijë Behgjet Pacolli – zëvendëskryeministër i parë dhe ministër i Punëve të Jashtme, i cili do të jetë i shoqëruar edhe nga disa ministra.

“Qeveria e Kosoës ka nisur përgatitjet për këtë vizitë dhe ato po bëhen në koordinim me ambasadën e Kosovës në ShBA”, kanë thënë burimet e “Republika24”

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje