Ekskluzive / Zëvendësministrat zgjedhën javën e ardhshme

Ekskluzive / Zëvendësministrat zgjedhën javën e ardhshme

Partnerët e koalicionit PAN-AKR dhe minoritetet javën e ardhshme do t’i emërojnë edhe zëvendësministrat.

Burime të “Republika24” me pushtetin kanë bërë të ditur Qeveria Haradinaj do të ketë mbi 60 zëvendësministra, njëjtë sikurse Qeveria Mustafa.

“Javën e ardhshme do të finalizohet edhe ky proces”, kanë thënë burime për “Republika24”.

Qeveria Haradinaj do t’i ketë 21 ministri.

Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër me 61 vota.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje