Fier, babai denoncon humbjen e vajzës: Dyshoj se e kanë trafikuar si...

Fier, babai denoncon humbjen e vajzës: Dyshoj se e kanë trafikuar si prostitutë

Policia e Fierit njofton denoncimin që 41-vjeçari nga Fieri ka bërë për zhdukjen e vajzës së tij 21-vjeçare. Në njoftim thuhet se babai ka deklarauar se dyshonë që vajzën ta kenë trafikuar si prostitutë jashtë shtetit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 29.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier dhe punohet për kapjen e shtetases M.B vjeç 21, banues në Patos, pasi babai S.B, vjeç 43, kallëzon se, më datë 27.12.2017, vajza e tij M.B është larguar nga banesa, dhe dyshon se mund të trafikohet jashtë shtetit dhe të shfrytëzohet për prostitucion. Nenet 110/a e 114 të Kodit Penal.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje