Formacionet bazë: Sevilla nikoqir i Bayernit

Formacionet bazë: Sevilla nikoqir i Bayernit

Në Ramon Sanchez Pizjuan takohen Sevilla dhe Bayern Munichu për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët konsiderohet favoritë për të vazhduar në gjysmëfinale, mirëpo nuk do ta kenë edhe aq lehtë përballë andaluzianëve.

Todo comenzó un mes de abril de hace 12 años en una colina de Gelsenkirchen. Seguimos gozando, detenerse está prohibido… ¡¡¡Para el nunca es suficiente!!! 💪  

Skuadra spanjolle pritet ta shfrytëzojë terrenin vendas në përpjekje për të nxjerrë rezultat pozitiv ndaj ekipit gjerman.

Trajnerët Vincenzo Montella dhe Jupp Heynckes i kanë gati formacionet për këtë takim.

Ils sont les meilleurs
Sie sind die Besten
These are the champions

Die Meister
Die Besten
Les grandes équipes
The chaaaaaaaaampions!  

Formacioni startues i Sevillas: David Soria, Jesus Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N’Zonzi, Sarabia, Vzzquez, Correa, Ben Yedder.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Ulreich, Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat, Vidal, Javi Martinez, Thiago, Muller, Lewandowski, Ribery.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave (11 prill) në Allianz Arena.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje