Formacionet zyrtare: Dueli i shumëpritur ndërmjet Barcelonës dhe Chelseat

Formacionet zyrtare: Dueli i shumëpritur ndërmjet Barcelonës dhe Chelseat

Barcelona është nikoqir i Chelseat për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Camp Nou.

Takimi i parë i zhvilluar në Stamford Bridge përfundoi me rezultat 1-1, ashtu që gjithçka do të vendoset në sfidën kthyese.

(Foto: Twitter/FC Barcelona)

Katalunasit mund të kualifikohen tutje edhe me një barazim pa gola, si edhe me çfarëdo fitore.

Blutë duhet të shënojnë doemos gol dhe pjesëmarrjen në çerekfinale e sigurojnë me barazim me më shumë se një gol apo me çfarëdo fitore. Barazimi me rezultat 1-1 e dërgon ndeshjen në vazhdime.

View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
FC Barcelona

Formacioni zyrtar i Chelseat: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; Moses, Fabregas, Kante, Alonso; Wilian, Giroud, Hazard.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje