Formacionet zyrtare: Lazio – RB Salzburg, përballja e shqiptarëve

Formacionet zyrtare: Lazio – RB Salzburg, përballja e shqiptarëve

Lazio e Thomas Strakoshës në njërën anë, RB Salzburgu i Valon Berishës në anën tjetër.

Dyshja do të jetë që nga fillimi në fushë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës.

Laizo kërkon që ta fitojë trofeun duke parë skuadrat e mbetura në garë, pasi ka një kontingjent të shkëlqyer që po luajnë mirë këtë sezon.

Në anën tjetër austriakët që kanë fituar shumë trofe në vend kërkojnë shpeshimin ën arenën ndërkombëtare.

Lazio do të sulmojë me Ciro Immobilen dhe Luis Alberton.

Në anën tjetër Salzburgut në sulm do ta ketë dyshen Dabbur dhe Gulbrandsen, që do të përkrahen nga Valon Berisha .

Lazio: Strakosha; Luiz Felipe, De Vrij, Radu; Lulic, Milinkovic, Levia, Parolo, Basta; Luis Alberto, Immobile.

RB Salzburg: Walke; Lainer, Caleta-Car, Ramalho, Ulmer; Haidara, Berisha, Samassekou, Schlager; Dabbur, Gulbrandsen.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje