Formacioni i vitit në Ligën Premier – Dominohet nga pesë lojtarë të...

Formacioni i vitit në Ligën Premier – Dominohet nga pesë lojtarë të Manchester Cityt, aty edhe Salah, Kane dhe për herë të pare edhe Aguero

Manchester City e dominon formacionin e vitit në Ligën Premier, pasi është edhe kampioni në këtë garë për këtë vit. 

Djelmoshat e Pep Guardiolas e kanë dominuar Ligën Premier nga fillimi deri në fund.

Nga City janë Kyle Ëalker e Nicolas Otamendi në mbrojtje, David Silva dhe Kevin De Bruyne në mesfushë dhe Sergio Aguero në sulm.

Nga Tottenham janë Jan Vertonghen, Christian Eriksen dhe Harry Kane.

Liverpooli, Chelsea dhe Manchester United, kanë nga një lojtarë.

David de Gea, Mohamed Salah dhe Marcos Alonso kanë gjetur nga një vend në këtë formacion.

DAVID DE GEA (Manchester United)

KYLE WALKER (Manchester City)

JAN VERTONGHEN (Tottenham)

NICOLAS OTAMENDI (Manchester City)

MARCOS ALONSO (Chelsea)

DAVID SILVA (Manchester City)

KEVIN DE BRUYNE (Manchester City)

CHRISTIAN ERIKSEN (Tottenham)

HARRY KANE (Tottenham)

MOHAMED SALAH (Liverpool)

SERGIO AGUERO (Manchester City)

FORMACION

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje