Galaxy S9 e mban portin e audios për kufje

Galaxy S9 e mban portin e audios për kufje

Një nga shqetësimet që përdoruesit e telefonave kanë në lidhje me modelet e ardhshme ka të bëjë me heqjen e portit 3.5mm të kufjeve.

Ne kemi parë kompani të ndryshme, të tilla si Apple dhe Google, por deri tani për pjesën më të madhe, Samsung ka qenë jashtë. Në të vërtetë ju mund të jeni të kënaqur të mësoni se Galaxy S9 i ardhshëm mund të mbajë këtë port.

Kjo është sipas një fotoje të ngarkuar mbi Slashleaks nga Dimitri12 në të cilin u zbulua USB-C kabllo u zbulua. Duke supozuar se fotografia është e saktë, duket sikur porti 3.5mm i kufjeve është këtu për të qëndruar sa i përket Galaxy S9, por meqë kjo nuk është zyrtare, tani merrni lajmin me një rezervë.

Thënë kështu, ne presim që në një moment në kohë Samsung ndoshta do të bëjë kaloni. USB-C thuhet se ofron një transmetim më të mirë të cilësisë audio.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje