Giuliani: SHBA nuk ia dorëzon Gylenin Erdoganit

Giuliani: SHBA nuk ia dorëzon Gylenin Erdoganit

Ish – kryebashkiaku i New York-ut, Rudolph Giuliani, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk do ia dorëzojnë Fetullah Gylenin, presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Në emisionin Opinion, Giuliani, tha se Gyleni i cili në vitin 2016-të kishte tentuar një puç ushtarak në Turqi, është më i dobishëm për Erdoganin jashtë shtetit turk se sa brenda saj, njofton Klan Kosova.

”Unë kam qenë në mes të gjithë kësaj. Jam takuar me presidentin Erdogan për këtë dhe kam folur me të disa herë në telefon. Realiteti është se Shtetet e Bashkuara nuk do t’ia japin Gulenin, Erdoganit”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje