Gjakova siguron medalje në Zagreb, në luftë për të Artën

Gjakova siguron medalje në Zagreb, në luftë për të Artën

Akil Gjakova ka mposhtur medalistin e argjendtë olimpik Rustam Orujov për të siguruar medaljen e argjendtë dhe tani është në finale në të cilën do të përballet me Fabio Basilen.

Grand Prixi që po mbahet në Zagreb është seri e ndeshjeve për të siguruar normën olimpike dhe Gjakova është duke kërkuar pikët e plota në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Xhudisti i Kosovës u kualifikua në gjysmëfinale duke mposhtur me ippon ukrainasin Artem Khomula.

Gjakova vs. Orujov | Grand Prix Zagreb 2018

Huge ippon by Gjakova to reach the U73kg final!Video clip courtesy of IJF – International Judo Federation

Posted by JudoHeroes on Saturday, July 28, 2018

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje