Griezmann: Bëj gabime, por në fushë jam i pagabueshëm

Griezmann: Bëj gabime, por në fushë jam i pagabueshëm

Sulmuesi i Atletico Madrid, Antonie Griezmann, ka pranuar se disa prej sjelljeve të tij ndaj tifozëve të klubit kanë qenë për keqardhje.

Francezi ka qenë faktori kryesor në ndeshjen ndaj Leganes, ku shënoi të katër golat.

“Ne u kënaqëm. Unë po provoj që t’i bëjë edhe të tjerët të kënaqen”.

“Mund të bëjë gabime, por që në fushë asnjëherë s’e kam pasur keq”.

Kur iu përmenden gabimet, veçanërisht incidentet ndaj Valencias, ai u përgjigj:

“Në çdo gjë që bëj, provoj t’i qetësoj tifozët. Kishte momente në atë ndeshje kur mendoja se ne duhej ta mbanim topin”.

“Tash po shijojmë çdo gjë dhe shpresoj se mund ta mbajmë këtë dashuri deri në fund”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje