Griezmann ftohet nga transferimi te Barça, skuadrat e tjera të mëdha evropiane...

Griezmann ftohet nga transferimi te Barça, skuadrat e tjera të mëdha evropiane duan ta shfrytëzojnë këtë

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann po mendon të ndryshojë mendim për lëvizjen e tij të planifikuar në Barcelonë.

Francezi pritet të bashkohet me Barcelonën në fund të këtij sezoni, me katalunasit të gatshëm për të përmbushur klauzolën e blerjes prej 100 milionë eurove në muajin qershor.

Në të vërtetë, sipas mediumit Diario Gol, Griezmann ka pranuar kushtet personale disa muaj më parë me Barçën – por ai tani po mendon për ndryshimin e transferimit.

Në vend të kësaj, opsioni i preferuar i sulmuesit është Real Madridi, ku ai ka pranuar se është një tifoz Los Merengues.

 

Manchester Unitedi dhe Manchester City janë gjithashtu në kontakt dhe kanë siguruar kampin e Griezmannit që do të jenë të lumtur që të përputhen me klauzolën e blerjes së tij.

Trajneri i Atleticos, Diego Simeone, gjithashtu po punon për yllin e tij të ri për të lënë të gjitha planet për t’u larguar anash.


Për argjentinasin, tani ka shpresë të vërtetë se Griezmanni mund të bindet që të qëndrojë edhe për një sezon tjetër te Atletico.

Megjithatë, duhet të presim deri në verë për të parë përfundimisht se cila është zgjidhja e yllit francez.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje