Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e komandant Gurit

Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e komandant Gurit

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish ushtarit të UCK-së, Jetullah Qarrit.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit, Jetullah Qarri – komandant “Guri”.

“Familjes Qarri, të gjithë bashkëluftëtarëve dhe miqve të tij, ngushëllime të sinqerta”, ka thënë Haradinaj në Facebook, përcjell Klan Kosova.

“I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje