Humbi 180 kile për 4 vite, ja si duket ajo tani (Foto)

Humbi 180 kile për 4 vite, ja si duket ajo tani (Foto)

Është e lehtë për të fituar me peshë, por shumë më e vështirë që ta humbni. Të qenit qindra kilogramë dhe paaftësia për të ecur, lartë apo edhe për të qëndruar është një realitet për Nikki Webster, 34-vjeçare, transmeton Gazeta Shneta.

Gjakderdhja para ciklit menstrual, indikatore e kësaj sëmundjeje.

Pikërisht në këtë moshë, Webbster peshonte pothuajse 300 kilogramë.
Pasi e kuptoi se sa e rrezikshme ishte kjo gjendje, ajo pranoi të zhvendosej nga Arizona në Teksas, kështu që ajo mund të ishte më afër Dr. Nowzaradan, një kirurg për humbje të peshës, i cili ka përvojë me operacione të obezitetit dhe të dhjamit.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje