Icardi: Krenar që jam kapiten i Interit, Zanetti dhe Messi më të...

Icardi: Krenar që jam kapiten i Interit, Zanetti dhe Messi më të mirët

Mauro Icardi ka thënë se prezantimi i klubit dhe i fansave është gjëja e vetme që mendon prej se është kapiten i Interit. 

Sulmuesi është kapiten që nga mosha 22 vjeçare, ndërsa këtë sezon ka shënuar 18 gola në 22 ndeshje.

Në një intervistë për Topolinon, në ditëlindjen e 100 të Nerazzurrëve, ai ka dhënë disa përgjgije interesante.

“Në moshën time nuk është diçka normale, por kjo është në karakterin tim, jam i hapur për sfida”.

“Ta marrësh shiritin e Javier Zanettit është krenari për një lojtar. Jam krenar që e përfaqësoj këtë klub dhe tifozët. Mundohem ta bëjë më të mirën”.

“Dashuria është esenca e këtij klubi, ne të gjithë e duam njëri-tjetrin në mënyrën se si bën një familje. Ne punojmë së bashku për të mirën e të gjithëve, ky është Inter”.

“Nuk është kudo kështu”.

“Çfarë do t’i jepja Interit për ditëlindje? Shpresoj shumë gola dhe trofe, për të sjellë gëzim dhe kënaqësi”.

Icardi u pyet gjithashtu se si ndihet që luan në San Siro.

“Është e jashtëzakonshme, të gjithë këta njerëz duke bërtitur ‘Inter’ dhe emrin tënd! Unë jam shumë me fat që mund ta përjetoj këtë emocion”.

Icardi, kapiten i Interit

Së fundi, sulmuesi u pyet për lojtarin më të mirë të Interit dhe më të mirin në historinë të futbollit.

“Javier Zanetti. Dhe Lionel Messi. Argjentinasit si unë”, ka thënë ai

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje