Ilir Deda reagon për rritjen e pagave, ja si e quan Haradinajn

Ilir Deda reagon për rritjen e pagave, ja si e quan Haradinajn

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda me pak fjalë ka komentuar vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të stafit qeverisës.

Deda e quan Haradinajn grykës.

‘’Kosova, plaçka e grykësve më të ndryshëm që i lartëson vetë, dhe të cilët vazhdon t’i përkrahë’’, ka shkruar Deda në Facebook.

Kryeministri Haradinaj në bazë të këtij vendimi ka dyfishuar pagën e tij në 2950 euro.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje