Ja 10 njerëzit që humbën jetën në përpjekje për selfien e duhur...

Ja 10 njerëzit që humbën jetën në përpjekje për selfien e duhur (Foto)

Në ditët e sotme ndodh që njerëzit bëjnë cmendurira vetëm për të bërë selfien e duhur, ndonjëherë duke vënë edhe veten në rrezik.

Madje disa prej tyre kanë arritur deri aty sa për një selfie edhe kanë humbur jetën.

Një pjesë të tyre Albeu.com i sjell në galerinë më lart. /albeu.com/

1.Adoleshentja rumune e fiksuar pas selfieve, që e zuri korenti pasi preku një tel me elektricitet
Në maj të 2015 një adoleshente rumunë u përfshi nga flakët pasi preku një tel me elektricitet teksa po përpiqej të bënte një selfie në shinat e një treni.

2. Turistja që ra nga një urë e lartë teksa po përpiqejqë të bënte selfien perfekte.
Në 2014 një vajzë 23-vjecare e cila studionte infermieri, teksa po përpiqej të bëntë selfien perfekte ra nga një urë e lartë në Spanjë.

3. Djali i cili vdiq pasi qëlloi veten për vdekje
Të luash me armët shpeshherë është e rrezikshme dhe pikërisht ky djalë është një nga viktimat e kësaj loje. Ai ishte nga meksika, dhe në vitin 2014 u nda nga jeta tragjikisht pasi u përpoq të bënte një selfie me një armë të mbushur.

4. Vajza në prag të martesës, vdiq pikërisht një ditë para dasmës së saj.
26 vjeçarja ishte në makinë më shoqet e saj të ngushta dhe teksa po përpiqeshin të bënin një selfie para se të shkonin në festën e beqarisë, vajzat u përplasën për vdekje dhe nusja e ardhme vdiq.

5. Adoleshentja që u ngjit 30 m lart në krye të një urë hekurudhore vetëm për të bërë nje selfie humbi jetën.
Ajo ishte vetëm 17 vjec dhe pasi ra nga ura, u përpoq të kapej pas telave të elektricitetit dhe një rrymë prej 1500V e goditi dhe e la të vdekur në vend.

6. Vajza që ra nga një shkëmb teksa përpiqej të kapte foton perfekte.
Çifti vizitoi Northcliff Hill, pika e dytë më e lartë në qytetin e Johanesburgut ku ata u ndalën për të bërë një selfie.

7.Djali që vdiq teksa po bënte një foto grupi për ditëlindjen e tij të 18-të.
Ata po përpiqeshin të bënin një foto si grup buzë detit për ditëlindjen e tij kur papritur dallgët e forta të një tsunami e morën djalin me vetë dhe e mbytën.

8. Një cift polak vdiqën pasi ranë nga një shkëmb teksa po pozonin për një selfie.
Ata po qëndronin fiks në një gardh mbrojtës mes humnerës plot shkëmbinj dhe rrugës teksa gardhi u shemb dhe ata përfunduan të dy poshtë të vdekur.

9.Djali që vdiq pasi tentoi të bëntë një foto duke u ngjitur ne banjon e dhomës.
Ai ishte vetëm 18 vjec kur në përpjekje për të bërë selfien e përhapur me hashtagun #SelfieOlympics , ra dhe u përplas në kokë dhe vdiq nga hemoragjia e brëndshme.
8.Djali që vdiq teksa po bënte një foto grupi për ditëlindjen e tij të 18-të.
Ata po përpiqeshin të bënin një foto si grup buzë detit për ditëlindjen e tij kur papritur dallgët e forta të një tsunami e morën djalin me vetë dhe e mbytën.

10.Reperi Porto-Rikan i cili vdiq teksa po bënte një selfie teksa po i jeptë motorit në gomë të parë.
Motorri i tij u bë copë copë dhe ai përfundoi poshtë rrotave të makinës teksa përpiqej të bënte selfien e duhur.

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje