Juve i bën presion Napolit, Ajeti protagonist në fitoren e Krotones (VIDEO)

Juve i bën presion Napolit, Ajeti protagonist në fitoren e Krotones (VIDEO)

Janë mbyllur sfidat që startuan në orën 15:00 në Seria A, të luajtura për javën e 17-të. Juventusi ka fituar me rezultatin e thellë 3-0 në fushën e Bolonjës me golat e Pjanic, Maxhukic dhe Matuidit. Krotone e Ajetit ka marre një fitore të vlefshme 1-0 në shtëpi ndaj Kievos, ndërsa vetë mbrojtësi i Kombëtares ishte protagonist me një asist.

ajeti

Sasuolo ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën e Sampdorias, me një gol të Matrit në minutën e 90-të.  Ndërsa Fiorentina ka zhgënjyer tifozët e saj me barazimin pa gola ndaj Xhenoas.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje