Juventus 1-0 Atalanta: Notat e lojtarëve, Chiellini më i miri

Juventus 1-0 Atalanta: Notat e lojtarëve, Chiellini më i miri

Edhe ndeshja e dytë në gjysmëfinale të Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Atalantas ka përfunduar me rezultat 1-0 në të mirë të Zonjës së Vjetër.

Golin e vetëm në takim e shënoi Miralem Pjanic nga pika e bardhë në minutën e 75-të.

Douglas Costa në duel me Mattia Caldaran (Foto: Getty Images)

Giorgio Chiellini ishte lojtari më i mirë në këtë takim, pastaj Douglas Costa e Kwadwo Asamoah.

Etrit Berisha nuk është që kishte ndonjë ndeshje të mirë dhe u vlerësua me notën 6.1.

Ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Juventus:

Atalanta:

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje