Kane, kapiten i Anglisë

Kane, kapiten i Anglisë

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane do të jetë kapiten i Kombëtares së Anglisë në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Vendimin që sulmuesi Kane të mbajë shiritin është marr nga trajneri i ‘Tre Luanëve’, Southgate. Ky i fundit provoi 15 futbollistë në 14 ndeshjet dhe tash ka shprehur mendimin se sulmuesi i “Spurs” është njëri i duhur për të qenë kapiten.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje