Kroacia e fortë në penallti, e mundi Rusinë. Bay – Bay Rusia

Kroacia e fortë në penallti, e mundi Rusinë. Bay – Bay Rusia

Kombëtarja e Kroacisë ka arritur të fitojë pas penalltive ndaj Rusisë me rezultat 4-3 në ndeshjen çerekfinale, pasi ndeshja pas 120 minutave përfundoi me rezultat 2-2 dhe kështu arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botërorit, ku do të takohet me Anglinë.

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje