Kryediplomati slloven viziton Kosovën

Kryediplomati slloven viziton Kosovën

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Gjatë kësaj vizite, kryediplomati slloven do të takohet me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe homolgun e tij, Behgjet Pacollin.

Ai do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë – Slloveni ku marrin pjesë rreth 40 kompani sllovene.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje