Lagjja Arbëria me shkollë të re

Lagjja Arbëria me shkollë të re

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, vizitoi sot edhe shkollën e re që është afër përfundimit, në lagjen Arbëria, njofton përmes një komunikate për media Lëvizja Vetëvendosje, transmeton Klan Kosova.

“Për këtë shkollë kemi pasur për 2 vite masë nga gjykata për ndalimin e punimeve, sepse kur është nisur nga qeverisja e LDK-së, është nisur në një tokë private, pa u definuar mirë në kadastër”, tha Ahmeti.

“Tash na kanë mbetur edhe më pak se 2 muaj punë që të përfundojë ndërtimi i shkollës, me ç’rast do të reduktohet numri i nxënësve në shkollat “Meto Bajraktari”, “Qamil Batalli” dhe “Faik Konica””.

“Do të jetë një nga shkollat më të mira në Prishtinë, duke marrë parasysh që është pranë parkut të lagjes Arbëria”, tha Ahmeti.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje