Liverpoolit kërkon ta mbajë Salahin gjatë, rinovim i kontratës për ta larguar...

Liverpoolit kërkon ta mbajë Salahin gjatë, rinovim i kontratës për ta larguar Real Madridin

Liverpool është i gatshëm t’ia rinovojë kontratën me Mohamed Salah.

Sipas Daily Express shumë klube janë vënë në garë për lojtarin, me Real Madrid që shihet favorit.

Liverpooli nga frika se do ta humb lojtarin kryesor ka filluar të mendojë për rinovimin  kontratës së tij.

Super formë e Salah te Liverpooli

Jurgen Klopp mendon ta ndërtojë një skuadër rreth tij dhe paga e egjiptianit pritet të rritet.

Nëse Liverpooli e bën ofertën e duhur, atëherë lojtari mund të bindet që të qëndrojë edhe disa vite në klub.

Salah (Getty Images)

Salah ka shënuar 23 gola në 27 ndeshje në kampionat.

Ai ka shkëlqyer edhe në Ligën e Kampionëve, duke ia siguruar një vend në çerekfinale Liverpoolit.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje