Lushnje, digjet automjeti. Dyshohet se i kanë vënë eksploziv

Lushnje, digjet automjeti. Dyshohet se i kanë vënë eksploziv

Në orët e para të mëngjesit në lagjen “18 Tetori” në Lushnje është gjetur i djegur pjesërisht një automjet tip Fiat.

Raportohet se mjeti në pronësi të shtetasit A.A, 44 vjeç, ndodhej i parkuar në një rrugicë në afërsi të banesës së këtij të fundit.

Nga hetimet paraprake dyshohet se djegia e mjeti ka ardhur si pasojë e vendosjes së një lënde plasëse eksploziv.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e kësaj ngjarje.

Top Channel

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje