Marcos Asensio: Alvaro Morata më flet për Chelsean

Marcos Asensio: Alvaro Morata më flet për Chelsean

Marcos Asensio këmbëngul se është i lumtur te Real Madridi.

Mesfushori ka qenë i lidhur me një lëvizje gjatë verës në Chelsea pasi ishte hidhëruar për minutazhin e vogël që ka në dispozicion te madrilenët.

“Unë jam më i pjekur, përpiqem të përmirësoj disa detaje të vogla që po më bëjnë më të mirë çdo vit. Jam përmirësuar në shumë aspekte, pozicionimi në fushë, edhe në mbrojtje”.

“Unë dua të vazhdoj për shumë vite te Reali. Është klubi ku gjithmonë kam dashur të luaj”.

I pyetur nëse ish-shokët e vërtetë të skuadrës, Alvaro Morata, kanë diskutuar me Chelsean me të, Asensio ishte i vendosur.

“Unë kam një marrëdhënie shumë të mirë me të dhe po shikon nëse ka mundësi për të lëvizur prej madrilenët, por nëse mendon se po respektohem dhe kam besimin, atëherë të qëndroj këtu”, tha Asensio.

Theksojmë se gjatë verës Morata ishte transferuar te skuadra e Chelseat ndërsa Asensio është raportuar se nuk e ka besimin e trajnerit Zinedine Zidane.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje