Mediat në Serbi: Xhaka provokoi serbët duke bërë shqiponjën

Mediat në Serbi: Xhaka provokoi serbët duke bërë shqiponjën

Mediat në Serbi kanë filluar të ankohen për mënyrën se si e festoi golin kundër serbëve, Granti Xhaka, njofton Klan Kosova.

Kurir shkruan se festa me shqiponjën dy krenare nga Xhaka është provokim për Serbinë dhe thyerje e rregullave.

Xhaka shënoi një supergol në minutën e 52 për ta barazuar rezultatin, derisa Serinë në epërsi e pati kaluar Aleksander Mitrovic.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje