Messi: Lamtumirë Quini

Messi: Lamtumirë Quini

Bota e futbolli i ka shprehur nderime ish-futbollistit, Enrique Castro Quini, i cili vdiq të martën mbrëma.

Në mesin e atyre që i dhamë lamtumirën e fundit ish-ikonës së Sporting Gijon dhe Barcelonës, është edhe Lionel Messi.

Ish-sulmuesi i Gijonit dhe Barçës pësoi sulm në zemër dhe vdiq në vend të ngjarjes.

Messi e postoi në Instagram një fotografi të veten me Quinin.

“Lamtumirë Quini”, shkroi Messi.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje