Meta reagon ndaj presidentit grek: Të ruajmë qetësinë

Meta reagon ndaj presidentit grek: Të ruajmë qetësinë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar në një intervistë për mediat ndaj deklaratave të homologut grek, Prokopis Pavlopulos.

Në një intervistë për “Albanian Daily News”, Meta u shpreh se qëndrimet e Presidentit grek nuk janë në sintoni me Bushatin e Kotzias.
“Qëndrimet e tij nuk sjellin energji pozitive. Pavlopulos jo në sintoni me Bushatin e Kotzias. Deklaratat e tij nuk i përgjigjen partneritetit. Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok”, u shpreh Meta.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje