Mogherini: Vendet e Ballkanit Perëndimor mund t`i bashkohen kolektivisht BE-së

Mogherini: Vendet e Ballkanit Perëndimor mund t`i bashkohen kolektivisht BE-së

Shefja për politikë të jashtme të BE-së Federica Mogerini ka thënë se Ballkani Perëndimor është një pjesë gjeografike e Evropës dhe se mund të bëhet kolektivisht pjesë e BE-së.

“Është koha për të shëruar plagët nga e kaluara dhe të ndërmerren hapa të rinj për të garantuar stabilitet në rajon dhe në të gjithë Evropën”, ka shkruar kryediplomatja evropiane në bllogun e saj persona, transmeton Klan Kosova.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje