Ndërron jetë kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori

Ndërron jetë kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori

Kapiteni i klubit të futbollit Fiorentina, Davide Astori, ka ndërruar jetë këtë të diel.

Lajmin për ndarjen nga jeta të 31 vjeçarit e ka konfirmuar vet klubi nga Serie A, përcjell Klan Kosova.

Ai ka ndërruar jetë papritur në dhomën e hotelit ku po qëndronte, ku klubi do të përballej me Udinesen në udhëtim.

“Fiorentina është thellësisht e tronditur dhe e detyruar për të njoftuar sa kapiteni i saj Davide Astori, ka ndërruar jetë”.

“Kjo është një situatë e rëndë. Për ta respektuar familjen në kërkojmë korrektësi nga mediat”, thuhet në njoftimin e klubit.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje